Preventivní opatření

News

Dezinfekci interiéru všech vozidel provádíme standardně


a pravidelně-  stropů, umakartů, skel, sedaček, podlah a finálně aplikujeme na madla, držadla a odbavovací zařízení certifikovanou dezinfekci.

 

S příchodem viru jsme započali s používáním generátor ozónu*, který čistí vzduch ve vozidle, odstraňuje bakterie, viry, likviduje zápach potu, cigaret, ze zvířat a plísně aj. Dopravní podnik postupuje v souladu s doporučením Ministerstva zdravotnictví, Krajské hygienické stanice, Státního zdravotního ústavu a je v kontaktu s ostatními dopravními podniky v ČR.

 

* Účinky generátoru ozónu:

Ozon je přírodní čistící a desinfekční látka. Je to dosud nejsilnější oxidační činidlo na Zemi, které je používáno v mnoha oblastech, jako je lékařství, zemědělství, potravinářský průmysl atd. Ozon je 3000× rychlejší než chlór a 25× účinnější než kyselina chloritá (NOCL), 2500× než chlornan (OCL) a 5000× než chloramin (NH2CL) a je přitom mnohem bezpečnější.

 

Neexistuje žádný virus, bakterie, plísně, houby a žádný druh zápachu, které by odolaly ozonu. Generátor ozonu vytváří ozon ve dvou volitelných úrovních výkonu (3500 a 7000 mg/hod) a díky tomuto výkonu představuje účinný prostředek při odstraňování zápachů pomocí „aktivního kyslíku“ (O3). Generátor umí v uzavřeném prostoru postupně přeměnit kyslík O2 na nestabilní silně oxidativní ozon O3, který následně v daném prostoru zlikviduje veškeré zápachy od potu, zvířat, zatuchlosti, plísní, inkontinence, kouření, spálenin apod. Poté se ozon sám zpětně rozloží na kyslík O2. Generátor ozonu je zcela bez náplňové zařízení, které není závislé na doplňování chemie.

 

Vzhledem k současné situaci jsme nuceni do odvolání zrušit plánované akce:

---------------------------------------------------------------------------

18. 3. Bazar knih

7. 4. Velikonoční trolejbus

---------------------------------------------------------------------------

Byla ukončena výměna knih v autobusech MHD

Žádáme cestující, aby po dobu mimořádných opatření nevraceli vypůjčené knihy do vozidel

---------------------------------------------------------------------------

Vytisknout