Blog s novinkami

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

28. 9. 2017 při příležitosti oslav výročí 65 let trolejbusové dopravy v Opavě připravil MDPO, a.s. v prostorách vozovny v Kylešovicích Den otevřených dveří. Úžasné počasí, které si neuměli představit ani největší optimisté, jenom umocnilo zážitky z celého dne v dopravním podniku. Návštěvníci si mohli prohlédnout veškeré zázemí vozovny včetně údržby i všechny typy provozovaných vozidel.

Zajímavou podívanou všem návštěvníkům připravili také hosté této akce. Snad se nikoho nedotknu, když budu za všechny jmenovat např.: opavské hasiče s jejich technikou, městskou polici, transfúzní stanici v Opavě, nebo úžasné dámy z Červeného kříže, které z našich dětí pomocí těstíčka a červené barvy na počkání dělaly „zombie“ zběsile pobíhající areálem vozovny a hledající své oběti v podobě dalších atrakcí.

Právě pro děti tady toho bylo nejvíc. Skákací hrad, trampolíny, závody koloběžek, malování na trolejbus (ten bude takto vyzdobený jezdit), perníková chaloupka (trolejbus) nafukovací balonky a stále oblíbený průjezd myčkou, tentokrát poprvé trolejbusem č. 80.

Dospělí si mohli prohlédnou např. elektromobily NISSAN, „elekrobus“ fy SOR, Full hybrid od IVECO BUS, Solaris, nebo navštívit stánek (autobus) KODIS. Perličkou celého dne byly tři historické trolejbusy Škoda 8 Tr, Škoda 9 Tr, Škoda 17 Trplus autobus Škoda 706 RTOz DP Ostrava a také trolejbus Škoda 9 Tr z DP Zlín a Otrokovice, které se nám podařilo na tuto akci zajistit. Všech pět historických vozidel vyjíždělo z vozovny ve dvacetiminutových intervalech na tři trasy po celé Opavě a pak zpět do areálu vozovny.

Děkujeme všem, kteří nás navštívili a strávili s námi krásný den. A všechny, kteří to letos nestihli nebo nemohli přijít, tímto zveme na další akce, které pro vás určitě připravíme.

Zvláštní poděkování patří partnerům naši akce: Škoda Electric a.s., Česká spořitelna a.s., BUSE s.r.o., SOR Libchavy, spol. s r.o., IVECO BUS a.s., KAR group, a.s., SOLARIS CZECH, spol. s r.o. aVoith Turbo s.r.o.